You’re doing amazing sweetie

Kategorie more

Kiedy kilka miesięcy temu szukałam pracy i wysyłam sporo CV do różnych firm, na różne stanowiska. Co więcej byłam przekonana, że będę świetna zarówno w branży kosmetycznej, gastronomii, bankowości czy branży budowlanej. Chociaż często słyszałam od innych, że to stanowisko nie jest dla mnie, że pewnie szukają kogoś innego. I nie powinnam zmieniać pracy, bo zawsze mogę trafić na gorsze warunki, gorszego szefa czy współpracowników. I czy moje doświadczenie naprawdę pozwala mi aplikować na te wszytskie oferty?

I co właściwie z tym pisaniem? Czy to nie strata czasu, który mogłabym poświęcić na no nie wiem, znalezienie chłopaka i wyjście za mąż? No nie wiem.

Kiedy robisz coś, co wykracza poza oczekiwania Twojego otoczenia – inni często wiedzą lepiej. Pojawiają się wątpliwości i pytania. Bardziej lub mniej zasadne, bardziej lub mniej dociekliwe. Bo wszyscy wiedzą, a tylko tracisz czas na robienie głupot.

Zawsze kiedy słyszę od innych krytykę i milion wątpliwości myślę o sesji pierwszej sesji Kim Kardashian w Playboyu. Tej podczas, której wspierała ją jej mama i mówi słynne: “You’re doing amazing sweetie”. I teraz wyobraźcie sobie siebie robiącego coś równie niecodziennego – czy ktoś będzie wokół biegał z aparatem, żeby uwiecznić tą ważna dla Ciebie chwilę i mówił, że robisz dobrą robotę?

Bo robisz.

I nie daj sobie wmówić, że jest inaczej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *